Technologie značení


Sítotisk

Patří zřejmě mezi nejrozšířenější a nejstarší technologie tisku, která se používá na potisk různých předmětů a materiálů. Její historie začala v Číně a do Evropy se dostala někdy koncem 18. století. Touto technikou je možné potiskovat nejen tašky, trička a reklamní předměty, ale i mnohé produkty osobní potřeby a také různá zařízení, jako např. ovládací panely strojů apod. Pro tisk touto technikou jsou potřebná speciální síta napnutá na rám, tiskové předlohy, stěrky a samozřejmě vhodný typ barvy v závislosti na potiskovaném materiálu.

Pro zajímavost, tuto techniku při své tvorbě používal kromě jiných osobností i "Pop art" umělec Andy Warhol. Kromě bohaté historie technologie sítotisku nabízí trvanlivost značení.

Typy barev pro potisk reklamních tašek:

  • Ekologické vodou ředitelné barvy pro bavlnu a papír
  • Plastizolové barvy pro bavlnu
  • Barvy na plastové PE tašky

Vhodný typ barvy vybíráme podle potiskovaného materiálu, přičemž ceny potisku jsou naprosto stejné. Plastizolové barvy dávají výslednému tisku sytější a živější barvy a mají lepší krycí schopnost kvůli jejich vyšší hustotě. Platí to v případě porovnání tisku na výrobky z bavlny (tašky a sáčky, viz foto). V každém případě u obou typů barev budou tašky pěkně natištěné, proto hlavním kritériem ve vašem výběru typu barvy je buď ekologický typ tisku nebo dosažení mírně plastického vzezření tisku. Vodou ředitelné barvy však nejsou vhodné pro všechny aplikace.

V poznámce objednávky stačí uvést, o jaký typ barvy máte zájem a s vhodným typem barvy vám samozřejmě poradíme.

Výšivka

Je elegantním způsobem vyšití loga, písma nebo jiné grafiky na textilní materiál. Samotné vyšívání samozřejmě neprobíhá ručně jehlou a nití, jak to ve volném čase dělají šikovné ruce žen, ale strojově. Vaše reklamní výšivka bavlněných sáčků nebo tašek je realizována moderními vyšívacími stroji s možností vyšité až 12 barev.

Vzhledem k tomu, že cena záleží na množství stehů je nezbytné, abyste nám pro stanovení přesné ceny zaslali motiv pro vyšití včetně požadované velikosti společně s poptávkou, na jakém konkrétním produktu má být výšivka realizována.

Flexotisk

Jedná se o typ rotačního tisku, kde je tisk motivu nanášen na materiál pomocí rotujícího válce prostřednictvím štočků. Od začátku až po současnost flexotisk prošel značným vývojem a dnes nabízí vysokou kvalitu tisku. Díky postupným vylepšením flexotiskových strojů, desek ale i barev došlo mimo zvýšení kvality zároveň i ke snížení nákladů. Tato přes 100 let stará technologie nabízí tisk na širokou škálu materiálů od různých typů papíru, plastových fólií až po lepenky, a tudíž je možné ji použít pro různé tiskoviny jako papírové tašky, papírové a fóliové sáčky, igelitové tašky, etikety, balicí papíry, obaly pro cukrovinky apod. Stejně jako u sítotisku i zde se používají převážně vodou ředitelné moderní barvy.

Tento typ tisku je vhodný pro tisk přímými barvami PANTONE® a také pro plnobarevný tisk. Je nejlepší volbou pro velmi nákladné zakázky. Používáme pro tisk levných eko papírových a igelitových tašek.

Ofsetový tisk

Funguje v podstatě na podobném principu jako flexotisk. Z tiskové desky se barva tištěného motivu protlačí na gumový válec, ze kterého se následně motiv přenáší na papír. Pravděpodobně je nejčastěji používanou technologií tisku pro jakýkoliv druh běžně vyráběných tiskovin, od letáků až po knihy. Je možné tisknout plnobarevně v systému CMYK a také přímými barvami dle vzorníku PANTONE®. Výhodou ofsetového tisku je vysoká kvalita výsledné tisku. Tisk ofsetem používáme při výrobě luxusních papírových tašek.

Bez ohledu na použitou technologii pro tisk všech našich produktů používáme výhradně barvy evropských výrobců.